A levitáció egy olyan folyamat, amely során egy tárgy vagy személy stabilan lebeg a levegőben anélkül, hogy bármilyen más testtel kontaktusba kerülne. Legalábbis nem kapaszkodik senkibe. Legfeljebb egy másik levitálóba. Így.
Fotón a Sila Sveta
Videomapping
Illúzió és valóság, valóság és illúzió - a Sila Sveta ötvözi és egymásba fonja e kettőt, megmutatva, hogy ami az elmében megszületik, a technika fejlődésével láthatóvá tehető. Mint például a levitáció. A multimédiás csapat nem tesz mást, csak bebizonyítja, hogy nincs lehetetlen. Sila Sveta, azaz a "Fény hatalma".
Mert többszörösen is jelen lehet lenni. Párhuzamos valóságokban.
És az érzelmekkel világokat lehet megmozgatni. Sőt, tereket is!
Amikor az America's Got Talent című tehetségkutató műsor 2016 májusában felfedezte a multimédiás csapatot, a címben is idézett videót, a "Levitation" -t már emberek ezrei látták, köszönhetően a Russia K televíziócsatornának, amivel együttműködésben gyártották.
Az eredeti ötlet abból indult ki, hogy szerettek volna eltérnia koncencionális forgatási irányoktól, plánoktól az alkotók. Ebből született a vágy, hogy lebegni lássák táncosaikat, tehát egy teljes és minden pillanatában hiteles illúziót kellett építeniük - 3 dimenzióban.
Az America's Got Talent professzionális multimédiás szerzőket és koreográfusokat hozott az orosz projektcsapatnak: Arthur Kondrashenkov, a Levitation c. darab társszerzője ekkor végképp leigazolt a csapathoz, majd később Oleg Glushkov is csatlakozott. Ő volt az, aki a holografikus vizuális megoldásokat használó BMW 7 sorozatban is együtt dolgozott a Sila Svetával.
És íme, az első projekt: a Levitation.
LEVITATION from SILA SVETA on Vimeo.
Bár a Sila Sveta már kiesett a versenyből, az teljesen biztos, hogy nevükkel és munkáikkal még találkozunk a kortárs tánc tereiben.