A kortárs Don Quijote olyan ember, aki megtévesztett, csalódott, és egy ironikus és gondtalan álmodozóból tragikus karakterré alakul át. Don Quijote történetét dolgozza fel az idén 10 éves Feledi Project, premier szeptember 27-én. 

Feledi Project/ Toldy Miklós

 

Látjuk-e önmagunkban Don Quijotét? Az embert, aki nem küzd meg a valósággal? Aki nem a valósággal küzd? Látjuk-e a ma emberét?

A mai ember, aki a tömegektől eltérő világról és életről álmodik, ruhákat és maszkot visel a mindennapi élet leküzdésére, és igyekszik jobbá tenni a körülötte lévő világot, legalábbis azzal, hogy elítéli annak hanyatlását.

Ez a mai ember magányos - mások szemében talán őrült is. A kortárs Don Quijote olyan ember, aki megtévesztett, csalódott, ő már egy ironikus és gondtalan álmodozóból tragikus sorsú hőssé vált.

Feledi Project/ Toldy Miklós


Feledi koreográfiájának alapja és kerete a cervatesi történet, de az üzenet kicsit más, talán több is az alkotók szerint: 

Az előadás a bátorságról szól, hogy az ember küzdjön a csalódás ellen, amellyel szembesül a valóság előtt. Manapság az ember a valóság kegyetlen jövőképén megy keresztül, amelyben nincs hely a képzeletre, a fantáziára, az elvárásokra, és egy létező projekt megvalósítására, amellyel azonosulhat.

Az élet szokatlan kompromisszumokat, vereségeket, szomorúságokat kényszerít mindig az emberre, ám egy csipetnyi idealizmussal minden őrült bölcsebb lehet annál, mint amit el tud képzelni, és minden megjelenés ellenére felfedezheti az igazi lényegét. A létezését.

A 10 évről és a Don Quijote című darabról már írtunk is korábban.